Okaliptus Yaprağı Suyu

Bileşimi: Uçucu yağlar (%3-5) tanen ve rezin taşımaktadır.

Etki ve Kullanımı: Kabız, antiseptik ve balgam söktürücü olarak kullanılır. Şeker hastalığına faydalıdır. (Turhan Baytop) Yiyeceklerin asidini azaltır. Aç karnına içildiğinde solucan ve kurtları düşürür. Mesane yollarını temizler. Basur memelerine iyi gelir. Ateşi düşürür. Romatizmal ağrılarda, diş ağrılarında kullanılır. Mide asidini düzenleyici olup, Karaciğer hastalıklarında ve safradan kaynaklanan sivilce, egzama ve vücut şişkinliklerinde faydalıdır. Kuvvetli mikrop öldürücüdür. Nefes darlığı, öksürük, solunum yolu iltihaplarında, grip ve üşümede etkilidir. Cilt hastalıklarında sürülerek kullanılır.

Kullanım Talimatı: 1/4 ü Okaliptüs suyuyla doldurulmuş çay bardağını suyla tamamlayıp içiniz. Günde üç çay bardağı içilir.

         
Henüz yorum yok.
*


Dip Not: Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Kesinlikle tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine veya konuyu açan ya da yorum yapan üyeye ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz. Telif Hakkı © 2008. Tüm hakları saklıdır.